Perkusie Workshop v Detva J.J. Thurzu

Ďalšie mrazivé ráno, utorok dňa 25.1. tentokrát doplnené aj o nepresnosti gps navigácie svedčili o zlom začiatku, no o to lepší bol koniec, ale o tom neskôr.

Vyučovanie v tejto základnej škole začína už o 07:45, a vtedy sme začali aj my. Na žiadny pomalý štart nebol priestor. Poradie tried si už presne nepamätám (keďže ich bolo veľa), ale výkony áno, a tie boli znamenité. Žiaci zvládli bas, tón či slap. Zvládli držať rytmus, a nedali sa pomýliť ani sólom.

Príjemným prekvapením bolo, že sa našli žiaci, ktorí už poznali niektoré nástroje, a mali s nimi skúsenosť, alebo aj žiačka ktorá hrala na bicích.

Našli sa aj hanbliví a tichí, a niektorým sa až tak nechcelo, ale zvládli sme to, a to je hlavné. Veľmi pozitívna bola odozva siedmakov, pri ktorých bolo vidieť, že ich to baví a ako dokážu počúvať, tak dokážu aj hrať.

Čo však prišlo na záver boli deviataci, a tam kde som ja už až tak nevládal rozprávať, oni vládali hrať, a o to predsa šlo :) Základnú teóriu zvládli ľahko, a okamžite sa formovali skupinky pri ktorých bolo jasné že to bude mať drive, a aj malo! Keď sme prešli celým obligátnym procesom, a ostalo nám ešte pár minút, navrhol som nech si to teda zahráme celé dvakrát rýchlejšie. Oni neváhali, a znelo to, a znelo to veľmi dobre! Malo to tempo, malo to rytmus, a malo to silu!

A práve takto sme zakončili deň, toto bola presne tá „čerešňa na torte“.

Ďakujem deviataci; a zároveň ďakujem pánovi riaditeľovi a zúčastneným pedagógom za výborný prístup a ústretovosť od samého začiatku organizácie tejto udalosti.

Foto môžte nájsť v našej galérii.
 
Ďakujem.
 
Lukáš Koncz
Lektor Perkusií