Workshop pre mladých výtvarníkov - základy šitia a nášivky

V rámci projektov Zaježovňa a Wear.the.street sa v nedeľu 20. februára uskutočnil v Zaježovej celodenný workshop pre mladých výtvarníkov.

Zúčastnilo sa 8 študentov umenia vo veku od 16 do 20 rokov, ktorí majú záujem o redizajn a recykláciu obnoseného oblečenia, pracujú na vývine vlastných originálnych značiek a tvoria autorské motívy pre potlač oblečenia.

Lektorka Mgr. art. Nikola Aronová sa profesionálne venuje ilustrácii a založila vlastnú značku oblečenia KAMZA. Workshop sa začal prezentáciou jej novej web-stránky a tvorby, súčasťou prezentácie bola aj beseda – s možnosťou otázok, odpovedí a praktických rád k téme tvorby a propagácie vlastnej značky oblečenia, čo bolo pre zúčastnených veľmi zaujímavé – keďže sami chcú vytvoriť vlastné značky oblečenia. Zdieľali tak spolu s lektorkou svoje tipy a doterajšie skúsenosti.

V praktickej časti workshopu sa vrhli na šitie na šijacom stroji, ukázali si základy šitia, a potom sa učili v praxi na konkrétnych kúskoch obnoseného oblečenia, na ktoré našívali vopred vytlačené nášivky s vlastnou tvorbou. Pred workshopom bola ešte niekoľkotýždňová prípravná fáza – keď účastníci pracovali každý na svojich výtvarných návrhoch na nášivky – vybrané motívy dali následne vytlačiť digitálnou UV tlačou na textil. Výsledkom workshopu je zopár kúskov oblečenia, ktoré dostalo nový život vďaka originálnym nášivkám, pekné spomienky na spoločne strávený čas, nové zručnosti, skúsenosti a motivácia rozvíjať sa v tvorbe aj naďalej.

Foto v našej fotogalérii.