Prírodovedecký zážitkový krúžok

Počas spoločných stretnutí budeme skúmať vzťah človeka a prírody priamo v teréne.

Čo kurz prináša?

Navštívime miesta v okolí Zaježovej, ktoré príroda a ľudská činnosť pretvára do unikátnych podôb: pasienkový les, arborétum, kameňolom, diviačia obora, jaskyňa, tajch a miestne prírodné pamiatky. Našimi sprievodcami budú odborníci a nadšenci, ktorý sú s týmito miestami prepojený. Nie sú nutné žiadne skúsenosti. Všetci vítaní.


„Príroda nám dala do vienka zvedavosť a nedokonalý rozum, ktorý sa však môže zdokonaľovať.“ Seneca

Gábor pochádza z dedinky Veľké Ludince. Po ukončení Fakulty ekológie a environmentalistiky v TU Zvolen sa vydal do sveta a preskakoval rôznymi profesiami. Pri práci so znevýhodnenými ľuďmi sa rozhodol naplno venovať tretiemu sektoru. Vždy sa snaží spájať svoje vášne a záľuby so zamestnaním. Nie je to inak ani pri jeho súčasnej práci v neziskovke CEEV Živica.

Gábor Pásztor


Skúsenosti

V Zaježovni sa učíme hlavne zážitkovou
formou a to získavaním skúsenosti a zapájaním sa priamo do procesu výroby, či pracovaním na rôznych projektoch.

Vedomosti

Získavanie vedomostí nikdy nebolo ľahšie. Už žiadne sedenie v lavici, či bifľovanie sa. Poďme sa učiť inak.

Prax

Prax je samozrejmá súčasť trávenia času v Zaježovni. Špinavé ruky, plná hlava nápadov, rytmus v tele, či obité kolená nie sú výnimkou.

Tento projekt bol podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Programy pre mládež na roky 2014 - 2021, ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.