Lyžiarsky výlet

Dňa 24.1. sme si s deťmi a mládežou urobili lyžiarsky výlet do lyžiarského strediska Látky, aby sme si osvojili lyžiarske a snowboardovské zručnosti, utužili vzťahy a strávili spolu krásny deň. Za pomoci instruktora Miroslava Hanesa sme si dokázali vylepšiť a osvojiť si nové techniky a zdokonaliť sa na svahu.

Inštruktor sa najprv venoval celej skupine naraz. Po krátkej rozcvičke sa všetci vyviezli kompou na vrchol svahu, kde sa pomaličky spustili nadol. Tu mal inštruktor možnosť vidieť, kto má aké zručnosti. Svah bol primeraný schopnostiam a zručnostiam začiatočníkov, ale na svoje si na ňom prišli aj mierne pokročilí.

Mládež zjazdila svah nadol ešte niekoľkokrát a za pomoci odbornej inštruktáže sa mali možnosť viac zdokonaliť v lyžovaní.
Následne sa prirodzene skupinka rozdelila na dve úrovne: začiatočníci a pokročilí. Inštruktor sa neskôr začal intenzívnejšie venovať začiatočníkom, povzbudzoval ich a zvyšoval ich sebadôveru a schopnosti. S výukou pomáhali aj rodičia a kamaráti.

Posledné hodiny venoval inštruktor snowboardistom, ktorým sa taktiež poväčšine darilo na konci zjazdiť takmer celý svah.

Ako individuálne, tak aj v celej skupine bolo vidieť pokroky vo vylepšení nielen zručností, ale aj tímového ducha, radosť z novonadobudnutých zručností a nových zážitkov a utužených vzťahov.
Atmosféru zo svahu a z lyžovačky je možné vidieť aj z fotiek v našej fotogalérii.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za pekný deň a veríme, že do skorého videnia opäť na svahu.