Ateliér voľnej výtvarnej tvorby

Od graffiti cez rôzne techniky, ktorými budú môcť účastníci tvoriť, čo sa im zachce.

Čo kurz prináša?

Od graffiti cez rôzne techniky, ktorými budú môcť účastníci tvoriť, čo sa im zachce. Rád privítam úplných začiatočníkov, ako aj ľudí, čo sa už umeniu venujú dlhšie.

V Ateliéri voľnej výtvarnej tvorby, by som chcel mladých začínajúcich umelcov motivovať k tvorbe a dať im priestor slobodne tvoriť, vyjadrit sa, a pokiaľ budú mať záujem zdieľať s nimi moje skúsenosti.

Všetci vítaní.


Poďme sa učiť jeden od druhého...

Má 18 rokov, žije v Zaježovej a študuje grafiku na škole umeleckého priemyslu vo Zvolene. Vo voľnom čase sa venuje graffiti rôznymi technikami. Graffiti tvorba začala podpismi, sketchmi na papier, plátna, sprejmi na steny. Tiež pracuje technikou šablón a zaujíma sa o sieťotlač. Venuje sa aj videotvorbe. Nasledujúce obdobie by sa rád zdokonalil v technike sieťotlače na textil. Svoje vedomosti a zručnosti by rád prehlboval a spolu s kamarátmi pretavil do online obchodu s vlastnou značkou oblečenia s originálnou grafikou. Inšpiráciu, motiváciu pre voľnú tvorbu a svoje skúsenosti by rád zdieľal s mladými ľudmi, ktorí chcú tvoriť.

Nechcem v tomto ateléri nič učiť, chcem vytvoriť priestor, kde nám bude dobre a budeme sa navzájom inšpirovať, kde budeme môcť vyjadrovať slobodne svoje názory. A aj sa "učiť" ale ľudsky jeden od druhého, to čo nás bude zaujímať alebo to, čo budeme potrebovať k tvorbe.

Tomáš Brichta