Fotografický krúžok

Priestor pre kreatívnu vizuálnu tvorbu pomocou média fotografie.

Čo kurz prináša?

V praxi, pri tvorbe svojich vlastných nápadov, máte možnosť naučiť sa základy fotografickej techniky. Zoznámite sa tiež s klasickou čiernobielou analógovou fotografiou - vyskúšate fotenie na film, prídete na chuť čaru vyvolávania filmov a fotografií v tmavej komore

O kurze
K dispozícii máme fotoštúdio s pozadiami a štúdiovými svetlami, kde sa naučíte základy svietenia - a môžte experimentovať s módnou fotografiou, či fotografiou portrétu. V okolitej krajine je tiež mnoho inšpirácie na kreatívnu tvorbu.

Fotoaparát sa stane nástrojom na zachytenie svetelných malieb. Okrem analógovej fotografie budeme pracovať aj s digitálnou fotografiou a dotvárať fotografie postprodukčne vo fotoeditore - základy retuše, úpravy tonality a farieb. Krúžok je vhodný pre začiatočníkov aj pre pokročilých, s vybavením aj bez vybavenia, pre každého kto chce preniknúť do tajomstiev fotografie.

Všetci vítaní.


Nejde o to načo sa pozeráš, ale čo vidíš.

Profesionálna fotografka a výtvarníčka, ktorá žije a tvorí v Zaježovej. Vyštudovala voľné umenie - fotografiu na katedre vizuálnych médii Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Vystavovala doma aj v zahraničí, získala viacero ocenení za tvorbu. Fotografia je pre ňu nástrojom na zobrazenie vlastných vnútorných vízií. Prenesene aj doslova maľuje svetlom. 

Jej voľná tvorba by sa dala zaradiť do prúdu imaginatívnej fotografie. Využíva techniky dlhej expozície, svetelnej projekcie a luminografie. Ako lektorka sa teší na odovzdávanie svojich dlhoročných profesionálnych skúseností z viacerých oblastí fotografie a na ich kreatívne využitie v tvorbe: analógová- klasická čiernobiela fotografia, špeciálne fotografické techniky, základy fotografickej techniky, štúdiová fotografia - produkty a portrét, krajinárska fotografia, fotografia architektúry a interiéru, nočná fotografia, luminografia.

Mgr.art. Soňa Sadloňová